Sari la conținut
EmiShop

Rubber Base HER Clear 12ml

52,00 RON -12%

PRP: 59,09 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

  • În stoc la nailsup.ro
  • Vândut de nailsup.ro
  • Comandă direct la magazin
Vezi oferta la nailsup.ro

Economisești 7,09 RON -12%

  • 12 persoane urmăresc acest produs
  • Comandat de 56 ori în ultimele 7 zile
  • Produs 100% original

Rubber Base HER Clear 12ml

52,00 RON
Cumpără
Rubber Base Coat HEMA Free Clear – baza cauciucata pentru aderenta, nivelare si apex
Rubber Base Coat HEMA Free Clear este o baza cauciucata profesionala, transparenta, cu vascozitate medie si autonivelare ridicata, conceputa pentru realizarea unei legaturi eficiente intre placa unghiala pregatita corespunzator si materialele utilizate ulterior in manichiura.
Formula ofera un echilibru intre flexibilitate, aderenta si control, permitand atat aplicarea intr-un strat subtire, cat si nivelarea suprafetei si realizarea unui apex pe unghia naturala.
Fiind transparenta, baza este versatila si poate fi integrata in diferite sisteme profesionale, inclusiv inaintea ojei semipermanente, Rubber Base pigmentate, gelului sau Poly-AcryGelului, in functie de protocolul de lucru si compatibilitatea produselor.
Ce inseamna HEMA Free in cazul acestei formule?
Conform informatiilor furnizate pentru produs, formula este prezentata ca HEMA Free. Lista de ingrediente include insa Acrylates/Ethylhexyl Acrylate/HEMA Copolymer, un copolimer care contine HEMA in structura sa chimica.
Prin urmare, mentiunea HEMA Free nu trebuie interpretata ca o garantie ca produsul nu poate provoca sensibilizare sau reactii alergice. Formula contine si alti compusi acrilici/metacrilici, iar contactul produsului nepolimerizat cu pielea trebuie evitat.
Produsul nu trebuie prezentat ca tratament sau solutie pentru persoanele diagnosticate cu alergie la HEMA sau la acrilati. In cazul unei alergii cunoscute, alegerea produselor adecvate trebuie facuta in conformitate cu recomandarile unui profesionist medical si cu informatiile complete de siguranta ale produsului.
Beneficii Rubber Base Coat HEMA Free Clear
- baza cauciucata transparenta;
- vascozitate medie pentru aplicare controlata;
- autonivelare ridicata;
- contribuie la aderenta sistemului pe placa unghiala pregatita corespunzator;
- formula flexibila;
- poate fi utilizata intr-un strat subtire de baza;
- permite nivelarea unghiei naturale;
- permite realizarea unui apex controlat;
- transparenta – nu modifica nuanta produsului aplicat ulterior;
- potrivita in protocoale cu oja semipermanenta, Rubber Base, gel si Poly-AcryGel compatibile;
- strat de dispersie: da;
- polimerizare LED: 60 secunde;
- polimerizare UV: 120 secunde;
- fara TPO, conform informatiilor furnizate pentru produs.
Vascozitate medie si autonivelare ridicata
Vascozitatea medie ofera un echilibru intre control si capacitatea de autonivelare. Produsul poate fi distribuit uniform pe suprafata unghiei, fiind potrivit atat pentru aplicarea intr-un strat subtire, cat si pentru corectarea micilor denivelari.
Pentru nivelare sau apex, cantitatea de produs trebuie adaptata la lungimea, forma si particularitatile unghiei naturale.
Pentru aderenta si protejarea sistemului
Rubber Base Coat HEMA Free Clear poate fi utilizata ca strat de legatura intre unghia naturala pregatita si materialele aplicate ulterior. Pregatirea corecta a placii unghiale ramane esentiala pentru performanta sistemului.
Mai mult produs nu inseamna automat o aderenta mai buna. Atunci cand baza este utilizata exclusiv pentru aderenta, se recomanda un strat subtire si uniform.
Pentru nivelare si realizarea apexului
Datorita vascozitatii medii si proprietatilor autonivelante, produsul poate fi utilizat si pentru uniformizarea suprafetei si realizarea apexului pe unghia naturala.
Materialul trebuie distribuit in functie de arhitectura necesara, evitand aplicarea unei grosimi excesive pe intreaga suprafata a unghiei.
Mod de utilizare
1. Pregatirea unghiei:
Other Data
{"country"=>"RO", "service"=>""}
Custom Field1
Health & Beauty > Personal Care > Nail Care

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 52,00 RON (conform OG 58/2022)

Ultimul an

52,00 52,00 52,00 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Este sigur să comand Rubber Base HER Clear 12ml prin EmiShop?
EmiShop este un catalog de produse beauty, așa că nu procesăm noi comanda: pentru Rubber Base HER Clear 12ml ești redirecționat către magazinul partener nailsup.ro, care preia comanda, procesează plata, emite factura și expediază coletul. Plata cu cardul se face prin procesatorul de plăți al magazinului, iar datele tale bancare nu ajung la EmiShop. Înainte de a finaliza comanda, îți recomandăm să verifici pe site-ul nailsup.ro datele firmei, costul de livrare și politica de retur.
Care sunt termenii de livrare pentru Rubber Base HER Clear 12ml?
Livrarea pentru Rubber Base HER Clear 12ml este asigurată de magazinul nailsup.ro, prin firmele de curierat cu care lucrează acesta. Termenul estimat de livrare și costul transportului sunt afișate pe site-ul magazinului, în pagina produsului sau în coșul de cumpărături, și pot depinde de ora plasării comenzii și de zona de livrare. Fiind vorba de produse cosmetice, multe ambalate în sticlă (oje, fond de ten, geluri), îți recomandăm să verifici coletul la primire și să semnalezi imediat magazinului orice produs spart sau deteriorat.
Ce garanție are Rubber Base HER Clear 12ml?
Rubber Base HER Clear 12ml este vândut de magazinul partener nailsup.ro, care răspunde pentru conformitatea produsului. Ca orice bun cumpărat de un consumator, beneficiază de garanția legală de conformitate de minimum 2 ani de la livrare (OUG 140/2021): dacă produsul este defect sau nu corespunde descrierii, magazinul trebuie să îl repare, să îl înlocuiască sau să îți returneze banii. Pentru aparate precum lămpile UV/LED sau frezele de unghii, verifică și eventuala garanție comercială oferită de producător sau de magazin. Pentru produsele cosmetice, verifică la primire data de expirare și integritatea ambalajului și semnalează imediat magazinului orice problemă.
Cum se returnează Rubber Base HER Clear 12ml?
Pentru produsele cumpărate online ai, în general, 14 zile calendaristice de la primirea coletului pentru a te retrage din contract fără a oferi explicații (OUG 34/2014), iar returul pentru Rubber Base HER Clear 12ml se face direct către magazinul partener nailsup.ro, conform politicii sale. Atenție: produsele cosmetice și cele de igienă personală livrate sigilate pot fi exceptate de la retur dacă au fost desigilate după livrare, din motive de igienă și protecție a sănătății, așa că păstrează ambalajul și sigiliul intacte până ești sigur(ă) că păstrezi produsul. Banii se returnează în cel mult 14 zile de la data la care ai informat magazinul despre retur, iar magazinul poate amâna rambursarea până primește produsul înapoi.
Ce preț are Rubber Base HER Clear 12ml?
Rubber Base HER Clear 12ml se găsește pe site-ul nailsup.ro la prețul de 52.00 RON. Prețul final al comenzii poate varia în funcție de costul de livrare și de eventualele promoții active în magazin. Verifică pe site-ul nailsup.ro pragul minim pentru livrare gratuită: adăugând în coș și produse complementare (de exemplu bază, top coat sau demachiant), poți ajunge la el mai ușor.
Cum pot plăti pentru Rubber Base HER Clear 12ml?
Metodele de plată pentru Rubber Base HER Clear 12ml sunt stabilite de magazinul nailsup.ro. De obicei sunt disponibile plata online cu cardul și plata la livrare (ramburs), iar unele magazine oferă și alte opțiuni, cum ar fi plata în rate sau prin portofele digitale. Dacă alegi plata online, vei introduce datele cardului direct în pagina procesatorului de plăți al magazinului, nu pe EmiShop. Metodele disponibile pentru comanda ta le vezi la finalizarea comenzii pe site-ul nailsup.ro.
Este Rubber Base HER Clear 12ml la reducere?
Prețul afișat pentru Rubber Base HER Clear 12ml (52.00 RON) este cel curent din feed-ul magazinului nailsup.ro și se actualizează automat, așa că o eventuală reducere apare și pe EmiShop. Nu putem anticipa reducerile viitoare, dar în domeniul beauty promoțiile sunt de obicei mai frecvente în perioade precum Black Friday, sărbătorile de iarnă sau 8 Martie. Revino pe pagina produsului sau caută în categoria lui alternative similare aflate în ofertă.
De ce nu pot comanda Rubber Base HER Clear 12ml direct de pe EmiShop?
EmiShop este un catalog care reunește produse de machiaj, unghii, manichiură și pedichiură de la mai multe magazine partenere, ca să le poți compara ușor într-un singur loc. Nu vindem direct, așa că pentru Rubber Base HER Clear 12ml comanda se finalizează pe site-ul nailsup.ro. Informațiile despre produs sunt preluate automat din feed-ul magazinului; dacă există diferențe de preț, stoc, nuanță sau imagini între EmiShop și magazinul partener, sunt valabile informațiile de pe site-ul magazinului. Prețul afișat, 52.00 RON, include TVA; costul livrării se poate adăuga la finalizarea comenzii.
Cum verific dacă Rubber Base HER Clear 12ml este original?
Câteva verificări simple te ajută să eviți produsele contrafăcute: cumpără Rubber Base HER Clear 12ml de la magazine care afișează datele complete ale firmei, cum este nailsup.ro; la primire, verifică dacă ambalajul este sigilat și intact, dacă apar numărul de lot și data de expirare sau perioada de utilizare după deschidere și dacă informațiile de pe ambalaj sau de pe eticheta suplimentară sunt în limba română. Un preț mult sub media pieței poate fi un semnal de alarmă. Dacă ai dubii, contactează magazinul înainte de a desigila produsul.
Cât timp pot folosi Rubber Base HER Clear 12ml după deschidere?
Pentru produsele cosmetice, verifică pe ambalaj data de expirare și simbolul cutiuței deschise (PAO), care arată câte luni poate fi folosit produsul după prima deschidere, de exemplu „6M” sau „12M”. Durata diferă mult de la un tip de produs la altul: produsele lichide sau cele aplicate în zona ochilor, precum mascara, au de obicei o perioadă mai scurtă decât pudrele. Dacă Rubber Base HER Clear 12ml este un instrument sau un accesoriu (pensetă, clește, pilă metalică), nu are termen de valabilitate, dar trebuie curățat și dezinfectat după fiecare utilizare. Păstrează cosmeticele închise, la temperatura camerei și departe de lumina directă a soarelui.

Alte produse de la nailsup.ro

Produse similare

Cookies și confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies