Sari la conținut
EmiShop

Macks

Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic

Vândut de nailsup.ro

PRP: 95,18 RON

79,00 RON -17%

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

În stoc la nailsup.ro Comandă direct la magazin

Economisești

16,18 RON -17%

Vezi oferta la nailsup.ro
12 persoane urmăresc acest produs
Comandat de 8 ori în ultimele 7 zile
Produs 100% original

Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic

79,00 RON
Cumpără
<h2><strong>Capat Freza Mack's Carbid Con Albastru pentru Indepartare Material Tehnic</strong></h2><p><strong>Capatul de freza Mack's Carbid Con Albastru</strong> este destinat <strong>indepartarii eficiente a materialului tehnic</strong> in manichiura. Forma conica, cu varf rotunjit, ofera o suprafata generoasa de lucru si permite subtierea, corectarea si indepartarea controlata a produsului in timpul intretinerii.</p><p><strong>Marcajul albastru indica o dantura medie</strong>, mai eficienta la indepartarea materialului decat varianta rosie cu dantura fina. Este potrivit pentru tehnicienii care doresc un echilibru intre <strong>puterea de indepartare si controlul asupra materialului</strong>.</p><h3><strong>Pentru ce se foloseste?</strong></h3><ul><li><strong>indepartarea materialului tehnic</strong>;</li><li>reducerea grosimii gelului sau polygelului;</li><li>indepartarea surplusului de produs;</li><li>corectarea arhitecturii si grosimii constructiei;</li><li>prelucrarea materialului in timpul intretinerii;</li><li>uniformizarea suprafetei inaintea etapelor urmatoare.</li></ul><h3><strong>De ce este utila forma Con?</strong></h3><p><strong>Forma conica permite lucrul eficient pe suprafete mai mari de material.</strong> Partea laterala este utilizata pentru reducerea si uniformizarea produsului, in timp ce zona mai ingusta ofera un control mai bun in spatiile care necesita precizie.</p><p><strong>Varful rotunjit</strong> faciliteaza deplasarea controlata a bitului, insa contactul cu pielea si cuticula trebuie in continuare evitat.</p><h3><strong>Ce inseamna marcajul albastru?</strong></h3><p><strong>Albastru = dantura medie.</strong> Este recomandata pentru indepartarea mai eficienta a materialului tehnic si pentru lucrarile uzuale de intretinere.</p><ul><li><strong>Rosu – fin:</strong> subtiere progresiva, corectii si finisare;</li><li><strong>Albastru – mediu:</strong> indepartare mai eficienta si reducerea grosimii materialului.</li></ul><p>Daca varianta rosie este orientata mai mult spre <strong>control si finisare</strong>, varianta albastra este alegerea potrivita atunci cand trebuie indepartata o cantitate mai mare de produs intr-un timp eficient.</p><h3><strong>Cum se utilizeaza corect?</strong></h3><ol><li>Fixati corect capatul in <strong>mandrina frezei</strong>.</li><li>Selectati turatia si sensul de rotatie potrivite tehnicii utilizate.</li><li>Lucrati predominant cu <strong>suprafata laterala a conului</strong>.</li><li>Deplasati bitul constant si controlat pe suprafata materialului.</li><li>Nu mentineti capatul intr-un singur punct.</li><li>Verificati progresiv grosimea materialului ramas.</li><li>Nu compensati prin presiune excesiva daca doriti o indepartare mai rapida.</li></ol><h3><strong>Important pentru incepatori</strong></h3><p><strong>Acest capat este destinat in principal prelucrarii materialului tehnic, nu pilirii agresive a placii unghiale naturale.</strong> Dantura medie indeparteaza produsul mai rapid decat varianta rosie, de aceea controlul presiunii si al miscarilor este foarte important.</p><p>In timpul intretinerii, materialul trebuie redus <strong>progresiv</strong>. Nu este necesara indepartarea completa pana la unghia naturala atunci cand tehnica si starea materialului permit pastrarea unui strat de baza.</p><h3><strong>Caracteristici principale</strong></h3><ul><li><strong>brand:</strong> Mack's;</li><li><strong>material:</strong> carbid;</li><li><strong>forma:</strong> con cu varf rotunjit;</li><li><strong>marcaj:</strong> albastru;</li><li><strong>dantura:</strong> medie;</li><li><strong>utilizare:</strong> indepartare, subtiere si corectare material tehnic;</li><li><strong>potrivit pentru:</strong> gel, polygel si alte materiale tehnice compatibile;</li><li><strong>destinatie:</strong> uz profesional.</li></ul><h3><strong>Ce trebuie evitat?</strong></h3><ul><li>presiunea excesiva;</li><li>stationarea bitului intr-un singur punct;</li><li>subtierea excesiva a materialului;</li><li>pilirea agresiva a unghiei naturale;</li><li>contactul neco
Other Data
{"country"=>"RO", "service"=>""}
Custom Field1
Health & Beauty > Personal Care > Nail Care > Nail Tools

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 79,00 RON (conform OG 58/2022)

Istoric preț — ultimul an

Min 30z: 79,00 RON (OG 58/2022)

79,00 79,00 79,00 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Este sigur să comand Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic prin EmiShop?
EmiShop este un catalog de produse beauty, așa că nu procesăm noi comanda: pentru Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic ești redirecționat către magazinul partener nailsup.ro, care preia comanda, procesează plata, emite factura și expediază coletul. Plata cu cardul se face prin procesatorul de plăți al magazinului, iar datele tale bancare nu ajung la EmiShop. Înainte de a finaliza comanda, îți recomandăm să verifici pe site-ul nailsup.ro datele firmei, costul de livrare și politica de retur.
Care sunt termenii de livrare pentru Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic?
Livrarea pentru Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic este asigurată de magazinul nailsup.ro, prin firmele de curierat cu care lucrează acesta. Termenul estimat de livrare și costul transportului sunt afișate pe site-ul magazinului, în pagina produsului sau în coșul de cumpărături, și pot depinde de ora plasării comenzii și de zona de livrare. Fiind vorba de produse cosmetice, multe ambalate în sticlă (oje, fond de ten, geluri), îți recomandăm să verifici coletul la primire și să semnalezi imediat magazinului orice produs spart sau deteriorat.
Ce garanție are Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic?
Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic este vândut de magazinul partener nailsup.ro, care răspunde pentru conformitatea produsului. Ca orice bun cumpărat de un consumator, beneficiază de garanția legală de conformitate de minimum 2 ani de la livrare (OUG 140/2021): dacă produsul este defect sau nu corespunde descrierii, magazinul trebuie să îl repare, să îl înlocuiască sau să îți returneze banii. Pentru aparate precum lămpile UV/LED sau frezele de unghii, verifică și eventuala garanție comercială oferită de producător sau de magazin. Pentru produsele cosmetice, verifică la primire data de expirare și integritatea ambalajului și semnalează imediat magazinului orice problemă.
Cum se returnează Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic?
Pentru produsele cumpărate online ai, în general, 14 zile calendaristice de la primirea coletului pentru a te retrage din contract fără a oferi explicații (OUG 34/2014), iar returul pentru Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic se face direct către magazinul partener nailsup.ro, conform politicii sale. Atenție: produsele cosmetice și cele de igienă personală livrate sigilate pot fi exceptate de la retur dacă au fost desigilate după livrare, din motive de igienă și protecție a sănătății, așa că păstrează ambalajul și sigiliul intacte până ești sigur(ă) că păstrezi produsul. Banii se returnează în cel mult 14 zile de la data la care ai informat magazinul despre retur, iar magazinul poate amâna rambursarea până primește produsul înapoi.
Ce preț are Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic?
Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic se găsește pe site-ul nailsup.ro la prețul de 79.00 RON. Prețul final al comenzii poate varia în funcție de costul de livrare și de eventualele promoții active în magazin. Verifică pe site-ul nailsup.ro pragul minim pentru livrare gratuită: adăugând în coș și produse complementare (de exemplu bază, top coat sau demachiant), poți ajunge la el mai ușor.
Cum pot plăti pentru Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic?
Metodele de plată pentru Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic sunt stabilite de magazinul nailsup.ro. De obicei sunt disponibile plata online cu cardul și plata la livrare (ramburs), iar unele magazine oferă și alte opțiuni, cum ar fi plata în rate sau prin portofele digitale. Dacă alegi plata online, vei introduce datele cardului direct în pagina procesatorului de plăți al magazinului, nu pe EmiShop. Metodele disponibile pentru comanda ta le vezi la finalizarea comenzii pe site-ul nailsup.ro.
Este Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic la reducere?
Prețul afișat pentru Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic (79.00 RON) este cel curent din feed-ul magazinului nailsup.ro și se actualizează automat, așa că o eventuală reducere apare și pe EmiShop. Nu putem anticipa reducerile viitoare, dar în domeniul beauty promoțiile sunt de obicei mai frecvente în perioade precum Black Friday, sărbătorile de iarnă sau 8 Martie. Revino pe pagina produsului sau caută în categoria lui alternative similare aflate în ofertă.
De ce nu pot comanda Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic direct de pe EmiShop?
EmiShop este un catalog care reunește produse de machiaj, unghii, manichiură și pedichiură de la mai multe magazine partenere, ca să le poți compara ușor într-un singur loc. Nu vindem direct, așa că pentru Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic comanda se finalizează pe site-ul nailsup.ro. Informațiile despre produs sunt preluate automat din feed-ul magazinului; dacă există diferențe de preț, stoc, nuanță sau imagini între EmiShop și magazinul partener, sunt valabile informațiile de pe site-ul magazinului. Prețul afișat, 79.00 RON, include TVA; costul livrării se poate adăuga la finalizarea comenzii.
Cum verific dacă Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic este original?
Câteva verificări simple te ajută să eviți produsele contrafăcute: cumpără Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic de la magazine care afișează datele complete ale firmei, cum este nailsup.ro; la primire, verifică dacă ambalajul este sigilat și intact, dacă apar numărul de lot și data de expirare sau perioada de utilizare după deschidere și dacă informațiile de pe ambalaj sau de pe eticheta suplimentară sunt în limba română. Un preț mult sub media pieței poate fi un semnal de alarmă. Dacă ai dubii, contactează magazinul înainte de a desigila produsul.
Cât timp pot folosi Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic după deschidere?
Pentru produsele cosmetice, verifică pe ambalaj data de expirare și simbolul cutiuței deschise (PAO), care arată câte luni poate fi folosit produsul după prima deschidere, de exemplu „6M” sau „12M”. Durata diferă mult de la un tip de produs la altul: produsele lichide sau cele aplicate în zona ochilor, precum mascara, au de obicei o perioadă mai scurtă decât pudrele. Dacă Capăt Freză Mack's Carbid Con Albastru pentru Îndepărtare Material Tehnic este un instrument sau un accesoriu (pensetă, clește, pilă metalică), nu are termen de valabilitate, dar trebuie curățat și dezinfectat după fiecare utilizare. Păstrează cosmeticele închise, la temperatura camerei și departe de lumina directă a soarelui.

Produse similare

Alte produse de la nailsup.ro

Alte produse Macks

Ți-au plăcut aceste produse?

Cookies & confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies